استفاده از ملامین در مایکروویو بی خطر است

آیا استفاده از ملامین آلومینیومی در آشپزی بی خطر است؟
ملامین  آلومینیومی یک محصول رایج خانگی است که اغلب در آشپزی استفاده می شود.

برخی ادعا می کنند که استفاده از ملامین در پخت و پز می تواند باعث نفوذ آلومینیوم به داخل غذا شود و سلامت شما را به خطر بیندازد.

با این حال، دیگران می گویند که استفاده از آن کاملا بی خطر است.

این مقاله خطرات مربوط به استفاده از ملامین  را بررسی می کند و تعیین می کند که آیا برای استفاده روزمره قابل قبول است یا خیر.

فویل آلومینیومی چیست؟
فویل آلومینیومی یا فویل قلع، یک ورق فلزی براق و نازک به اندازه کاغذ است. این با نورد کردن صفحات بزرگ آلومینیومی تا زمانی که ضخامت آنها کمتر از 0.2 میلی متر باشد ساخته می شود.

به صورت صنعتی برای اهداف مختلفی از جمله بسته بندی، عایق کاری و حمل و نقل استفاده می شود. همچنین به طور گسترده در فروشگاه های مواد غذایی برای مصارف خانگی در دسترس است.

در خانه، مردم از فویل آلومینیومی برای نگهداری مرکز فروش تابلو دکوراتیو در تهران مواد غذایی، برای پوشاندن سطوح پخت و بسته بندی مواد غذایی مانند گوشت استفاده می کنند تا از از دست دادن رطوبت آنها در حین پخت و پز جلوگیری شود.

افراد همچنین ممکن است از فویل آلومینیومی برای بسته بندی و محافظت از غذاهای حساس تر مانند سبزیجات هنگام کباب کردن آنها استفاده کنند.

ملامین

در نهایت، می توان از آن برای ردیف کردن سینی های گریل برای مرتب نگه داشتن وسایل و برای تمیز کردن تابه ها یا توری های گریل برای از بین بردن لکه ها و بقایای سرسخت استفاده کرد.

خلاصه:
فویل آلومینیومی فلزی نازک و همه مرکز فروش فوم سرد در تهران کاره است که معمولاً در خانه، به ویژه در آشپزی استفاده می شود.

تبلیغات
مقدار کمی آلومینیوم در مواد غذایی وجود دارد
آلومینیوم یکی از فراوان ترین فلزات روی زمین است (منبع معتبر 1).

در حالت طبیعی خود به عناصر دیگری مانند فسفات و سولفات موجود در خاک، سنگ ها و رس متصل می شود.

با این حال، به مقدار کم در هوا، آب و غذای شما نیز یافت می شود.

در واقع، این به طور طبیعی در بیشتر غذاها، از جمله میوه ها، سبزیجات، گوشت ها، ماهی، غلات و محصولات لبنی وجود دارد (منبع مورد اعتماد 2).

برخی از غذاها مانند برگ چای، قارچ، اسفناج و تربچه نیز نسبت به سایر غذاها احتمال بیشتری برای جذب و تجمع آلومینیوم دارند (منبع مورد اعتماد 2).

علاوه بر این، مقداری از آلومینیومی که می خورید نامه اداری در مورد مشکلات مدرسه از افزودنی های مواد غذایی فرآوری شده، مانند مواد نگهدارنده، مواد رنگی، مواد ضد جوش و غلیظ کننده ها به دست می آید.

  • منابع:
    1. What Is Melamine and Is It Safe to Use in Dishware
  • تبلیغات: 
  1. از خواص تن ماهی چه می دانید؟
  2. بیل گیتس چگونه پولدار شد؟
  3. ساخت اولین گوشی در کره ماه
  4. ترشی سیر سفید قدیمی و معمولی است